Cisco Networking Academy napędza ścieżkę edukacyjną na PLNOG20 – zapraszamy studentów!

Od kilku edycji wraz z Radą Programową kładziemy duży nacisk na edukację i przypominanie podstawowych umiejętności w zakresie budowy sieci. Podczas jubileuszowej edycji w tym zadaniu będzie nas wspierać Cisco Networking Academy, która została Partnerem Merytorycznym konferencji! Podczas najbliższego PLNOG-a będziecie mogli wziąć udział w wykładzie oraz prezentacji case study przygotowanej przez przedstawicieli Akademii.

Czym w ogóle jest Cisco Networking Academy?

To projekt realizowany na całym świecie przez firmę Cisco Systems, która współpracując z instytucjami rządowymi i edukacyjnymi, podjęła konkretne działania zmierzające do złagodzenia niedoboru specjalistów ds. sieci. W 1997 roku wdrożono specjalny program edukacyjny – Cisco Networking Academy Program (CNAP), którego celem jest upowszechnianie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z sieciami komputerowymi. W Polsce działa kilkadziesiąt oddziałów CNA, a dokładne lokalizacje można odnaleźć za pomocą NetAcad Locator.

Z czego składa się program Akademii?

Program został podzielony na 7 semestrów. Podczas pierwszych 4 semestrów uczestnicy programu CNAP przyswajają wiedzę i zdobywają doświadczenie niezbędne do uzyskania świadectwa Cisco Certified Network Associate (CCNA) . Natomiast kolejne 3 semestry nauki pozwalają na przygotowanie do egzaminów Cisco Certified Network Professional (CCNP). Najwyższy poziom certyfikatów zawodowych Cisco reprezentują certyfikaty Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE), które na razie nie są objęte programem akademii sieciowych. W Cisco Networking Academy oferowany jest także kurs dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa sieci. Kurs CCNA Security kierowany jest dla osób, które ukończyły szkolenie CCNA.

Szkolenia w ramach programu CNAP cieszą się ogromnym powodzeniem. Ponad 10000 ośrodków edukacyjnych w 152 krajach kształci obecnie ponad 469 tys. przyszłych specjalistów.

Podczas jubileuszowej edycji PLNOG-a spotkacie przedstawicieli Akademii osobiście – przekażcie tę informację każdemu, kto może być zainteresowany!

Przy okazji przypominamy, że dla studentów kierunków sieciowych przygotowaliśmy bilety w cenie 160zł – ich liczba jest jednak ograniczona!

Studentów zapraszamy do rejestracji poprzez formularz.

A dlaczego warto pojawić się na PLNOG20 będąc studentem?

  • Przygotowaliśmy dla Was osobną ścieżkę edukacyjną, o której poziom i aktualność tematów dba Cisco Networking Academy oraz członkowie naszej Rady Programowej
  • Wykłady przeznaczone dla Was będą specjalnie oznaczone w agendzie
  • Dowiecie się, jak wygląda praca inżyniera na co dzień, co już umiecie, a czego musicie się nauczyć, by rozwijać się w praktycznym zawodzie
  • Nawiążecie pierwsze kontakty w branży i poznacie polski rynek telekomunikacyjny od kuchni – gromadzimy wszystkie podmioty, które tworzą ten segment
  • To dobre miejsce na znalezienie stażu lub pracy w zawodzie i postawienie pierwszych (lub kolejnych:)) kroków w karierze zawodowej